Gatunki drewna

zastosowanie drewna w stolarstwie

 

wiór

drewno, ponadczasowy naturalny i ekologiczny materiał

Drewno, ponadczasowy naturalny i ekologiczny materiał. Szlachetny i naturalny materiał, jakim jest drewno, uspokaja, dodaje wnętrzu ciepła i pewności siebie. Ten materiał zawsze był modny i taki pozostanie: jest ponadczasowy. Drewniane stopnie i piony zapewniają cenny komfort stopom i amortyzują stopnie, w przeciwieństwie do schodów szklanych, betonowych czy metalowych. Drewniane schody nie muszą być błyszczące i śliskie, jeśli nie są przemalowane lub odpowiednio przygotowane. Do balustrady a podłużnice mogą być również wykonane z drewna. Niezależnie od tego, czy jest to wejście, pomieszczenie wspólne, czy antresola, drewniane schody są umieszczone we wszystkich pokojach; doskonale nadaje się do wnętrz. Schody kręcone, proste, wysokie, policzek lub balustrada bukowa, stopnie ze szkła, dębu lub aluminium, z podstopnicami lub bez, wybierz gatunek według własnego uznania i pozwól nam wykonać prace, które upiększą Twój dom. Imponującą klatkę schodową można umieścić w pomieszczeniu o dużej powierzchni, nada mu to pewien prestiż.

gatunki drewna

Ze względu na twardość gatunków, na schody najlepsze są: dąb, jesion, buk, wiąz i orzech,jatoba, wenge, jesion skandynawski, mahoń.

dąb
DĄB

Wykorzystuje się wielość i różnorodność jego gatunków, jak choćby dąb, uchodzi za wyjątkowo wytrzymały, ale także twardy i ciężki, stąd znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Można z niego uzyskać także fornir, z jakiego następnie wytwarza się meble. Taka okleina ma swoje szerokie zastosowanie.

jesion
JESION

Jesion to gatunek drzewa, który cieszy się dużym powodzeniem. Jesion ma zastosowanie także jako obłóg. Fornir ma swoją funkcję ozdobną, ale też praktyczną, stąd tak duże zainteresowanie klientów i odbiorów na całym świecie.

BUK
BUK

Fornir bukowy to bardzo odporny materiał, na dużą skalę stosowany do produkcji mebli. Podobnie jak obłóg naturalny znajduje swoje miejsce głównie w stolarce meblowej, ale też w wielu innych gałęziach przemysłu. Okleina bukowa to nowoczesny sposób uzyskiwania wysokich jakościowo produktów.

wiąz
WIĄZ

Wiązy to drzewa pochodzące w polskich lasów. Osiągają duże rozmiary nawet do 40 metrów wysokości.

jatoba
JATOBA

Egoztyczne drewno z Ameryki Południowej. Posiada Wysokie właściwości mechaniczne, wyrazista ceglana barwa i naturalna trwałość zdecydowały o zastosowaniu tego gatunku w meblarstwie i budownictwie..

mahoń
MAHOŃ

Fornir to połączenia zaawansowanych technologii oraz specjalnie do tego celu stworzonych gatunków drzew plantacyjnych. W efekcie tego uzyskuje się szeroką gamę kolorów i wzorów oraz różnorodną strukturę powierzchni.